środa, 12 października 2016

Plany i inspiracje: Pole Dance

Witajcie.
Ostatnio przeglądając fejsbunia w czasie pracy natknęłam się na zapisy do jednej ze szkół pole dance we Wrocławiu. Oferta ciekawa, zajęcia w miarę moich możliwości dobrze poukładane. No kusi niesamowicie, bo o pole dance myślę już od bardzo, bardzo dawna. Niestety jeden potężny argument nie pozwolił mi na zapisy w podskokach, ale za to zmusił do kombinowania, by od nowego roku zapisać się na ten kurs.
Bo czym jest pole dance? Zwany tańcem na rurze, jest połączeniem tańca, sportu i swego rodzaju sztuki. Kojarzony ze striptizerkami w klubach nocnych, aktualnie jest dość popularną formą ćwiczeń fitness, baletu i gimnastyki. Dla mnie to pewna magia, która pozwala wyzwolić ze swojego ciała pokłady elastyczności, zmysłowości, siły i delikatności zarazem. Nie powiem, uwielbiam siedzieć i patrzeć na YT na zawodniczki pole dance na różnych konkursach. Zresztą.. same zobaczcie:

Moja faworytka:
Magia, prawda? Dwa ostatnie filmiki można przerzucić do samych występów na zawodach. A ja serio - od przyszłego roku mam zamiar zabrać się na poważnie za tę dyscyplinę.

A Wy? Co o tym myślicie?

6 komentarzy:

 1. Ja sama bym się chciała zapisać, ale trochę brakuje mi odwagi. Boję się, że niestety ale moje ręce są nadal zbyt słabe, żebym się utrzymała :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale o to w tym chodzi, żeby się wzmocnić :) Wzmocnić całe ciało.

   Usuń
  2. Mam tak samo! chętnie bym spróbowała, ale obawy, że sobie nie poradzę są dość spore

   Usuń
 2. Chciałbym kiedyś tego spróbować, ale wiem że jest to bardzo trudne :(
  http://allicestyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest. Ale większość dziedzin sportowych jest trudna :)

   Usuń
 3. Też zamierzam sie na te zajęcia zapisać :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze i za wsparcie, jakie mi okazujecie. To dla mnie bardzo ważne.